Popis
★ Kvalitní ekologická mikina s autorským designem. Mikina je z 85% biobavlny a pyšní se jedním z nejpřísnějších certifikátů – certifikát GOTS. Materiál i výroba jsou ekologické a etické. Jedná se o udržitelnou, tzv. slow fashion módu.
Mikinu zdobí autorská grafika vytvořená s nadhledem, humorem a lehkostí. Znáte to? Ty momenty, kdy vás napadá tisíce věcí, ale ani jednu z nich není možné udržet…
Tento motiv vznikl ve spolupráci s psychoterapeutkou Veronikou Veith (veronikaveith.cz), která právě jedno takové akční dítko má. Na jejich příběh můžete kouknout třeba na uskutečněné sbírce na donio.cz/zivot-bez-limitu.
Z ceny tohoto produktu bude 20 % věnovaných na edukaci o ADHD a na pomoc se začleněním, rozvíjením a pochopením dětí s touto superschopností. Pokud si přejete, aby příspěvěk putoval někomu konkrétnímu, prosím připište do poznámek k objednávce více informací, případně na e-mail magi@magifesn.cz.
Tato kolekce #SUPERPOWERS vznikla pro podporu (sebe)přijetí a pochopení superschopností, které v nejrůznějších podobách a intenzitách my lidé máme.
Jelikož se jedná z části o ruční práci, je každý kousek originál a fotka je do jisté míry ilustrační :). Potisk nepraská a na světlém podkladě není znatelná vrstva v místě obrázku. Obrázek se stává “součástí tkaniny” díky koncentrovaným pigmentům.
- Gramáž: 350 g/m2
- Specifikace: 85% kvalitní prstencově předená česaná biobavlna tzv. „ring-spun combed cotton“ (nejvyšší možná kvalita zpracování bavlněného vlákna) + 15% recyklovaný polyester.
► Perte mikinu vždy naruby (na jemný program nejlépe na 30 °C).
► Vyhněte se: bělidlům, aviváži a dalším chemickým přípravkům.
► Žehlete motiv naruby.
Výrobek je certifikovaný:
*Proč je biobavlna zásadně lepší než běžná bavlna?
- Pěstování konvenční bavlny spotřebuje obrovské množství vody, například na výrobu jednoho jediného trička se spotřebuje téměř 3000 litrů vody.
- Konvenční bavlna je často chemicky upravena. Pěstování bavlny je odvětvím zemědělství, kde se používá největší množství chemikálií. Bavlna se sice pěstuje na 4 % zemědělské půdy, ale použije se na ni 10 % světové spotřeby pesticidů, a dokonce takřka až 25 % spotřeby insekticidů. Tím dochází k velkému znečišťování vody a půdy.
- Lidé, kteří tuto bavlnu pěstují a zpracovávají se dostávají do kontaktu s mnoha chemikáliemi. Ty jim způsobují méně či více závažné zdravotní problémy.
- Takové oblečení není zdravé ani pro nás samotné, chemikálie z běžného bavlněného trička vstřebáváme přes náš největší orgán – kůži.
- Buďme pozorní a soucitní k sobě i k ostatním. Zajímejme se o způsob zpracování a původ vašeho příštího nakoupeného výrobku :).