FAIR TRADE Polštář // Nástupiště 9¾ (Modrá)

690,00 

★ Kvalitní čtvercový povlak na polštář ze 100% Fairtrade* bavlny se skrytým zipem na spodní straně. Materiál i výroba jsou ekologické a etické.
Polštář zdobí autorský design Nástupiště 9¾. Pro všechny milovníky Harryho a vyznavače čar a kouzel.

Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítky: , , ,
Estimated delivery on 20 - 25 července, 2024
Sdílej, než to zakážou!

Popis

★ Kvalitní čtvercový povlak na polštář ze 100% Fairtrade* bavlny se skrytým zipem na spodní straně. Materiál i výroba jsou ekologické a etické.
Polštář zdobí autorský design Nástupiště 9¾. Pro všechny milovníky Harryho a vyznavače čar a kouzel.

Jelikož se jedná z části o ruční práci, je každý kousek originál a fotka je do jisté míry ilustrační :). Potisk nepraská a na světlém podkladě není znatelná vrstva v místě obrázku. Obrázek se stává „součástí tkaniny“ díky koncentrovaným pigmentům.


Podrobnosti k polštáři:

Bavlněný povlak na polštář z bavlněného plátna vyšší gramáže a se skrytými zipy v barvě povlaku.
Látka je předem praná a vysrážená. Díky zipu na spodní straně se povlak snadno sundává.

  • Materiál: 100% Fairtrade* bavlna (obnovitelný a recyklovatelný materiál)
  • Gramáž: 305 g/m²
  • Rozměry: 50 x 50 cm

► Perte naruby s podobnými barvami do 30 °C.
Žehlete motiv naruby. Nesušte v sušičce.
► Vyhněte se: bělidlům, aviváži a dalším chemickým přípravkům.


Výrobek je certifikovaný:


*Proč je Fairtrade zásadně lepší než neFairtrade?

  • Stabilní minimální ceny a fairtradový příplatek

Minimální fairtradová cena, která závisí na kvalitě bavlny a pěstitelské oblasti, pomáhá drobným pěstitelům pokrýt náklady na udržitelnou výrobu. Pokud je místní tržní cena vyšší než minimální fairtradová cena, musí být zaplacena tato vyšší cena. Minimální fairtradová cena bio bavlny je vyšší než cena tradičně pěstované bavlny.

Kromě minimální fairtradové ceny musí kupující zaplatit fairtradový příplatek. Pěstitelé tento příplatek využívají k financování komunitních projektů v oblasti vzdělávání, zdraví nebo infrastruktury.

  • Zlepšení pracovních podmínek a demokratické organizace

Fairtradová bavlna pochází převážně od malých rodinných podniků sdružených v družstvech nebo od organizací, které patří pěstitelům a jsou řízeny demokraticky. Výjimkou jsou Indie a Pákistán, kde existují komunity pěstitelů, které nejsou organizovány v družstvech. Ty předávají svoji bavlnu obchodní společnosti, která dodržuje fairtradové standardy. Tato společnost je odpovědná za převedení výnosů z prodeje fairtradové bavlny pěstitelům.

  • Zákaz dětské práce

Fairtrade zakazuje dětskou a nucenou práci a za příslušné standardy považuje úmluvy Mezinárodní organizace práce (ILO). Všude, kde hrozí nebezpečí zneužívání dětské práce nebo je přímo zjištěna, musí být uplatněna opatření vyplývající z těchto zásad. Úspěchy systému Fairtrade ukazují, že posílení rodin producentů prostřednictvím spravedlivějšího odměňování a školního vzdělávání  dětí může přispět k tomu, aby byla dětská práce odstraněna a životní podmínky celých rodin se dlouhodobě zlepšovaly.

  • Produkce šetrná k životnímu prostředí

Fairtrade prosazuje přísné environmentální standardy, které chrání zdraví a bezpečnost drobných pěstitelů, zachovávají přírodu a zakazují geneticky modifikovaná osiva a nebezpečné chemické látky. Drobní pěstitelé se také zavazují k co nejefektivnějšímu využívání vody. Cena bio bavlny je navýšena o bio příplatek.

  • Normy pro další zlepšování

Všichni další účastníci dodavatelského řetězce jsou povinni poskytnout důkaz o dodržování základních pracovních norem Mezinárodní organizace práce (ILO). To se týká všech kroků dalšího zpracování, jako je spřádání, barvení, pletení, tkaní, šití. Není-li k dispozici žádný důkaz, prověří dodržování norem společnost FLOCERT.

Další informace

Hmotnost 500 g
Barva

Velikost